Sypialnia - inspiracje w stylu klasycznym

Sypialnia - inspiracje w stylu klasycznym

Styl klasyczny jest ponadczasowy i z tego względu cieszy się dużą popularnością. Jeżeli chcesz, aby taki zagościł w twojej sypialni, sprawdź, jakie meble wybrać.


Co wyróżnia styl klasyczny?

Styl klasyczny trudno pomylić z innym, a to dlatego, że jest on bardzo charakterystyczny. Elementami go wyróżniającymi są:
  • Nawiązania do innych stylów, a przede wszystkim roroko i barokowego, przy czym wszelkie zdobienia są mniej wyraźnie, dzięki czemu meble uważa się za ponadczasowe.
  • Drewno – zarówno meble, jak i podłoga w klasycznie urządzonej sypialni muszą być drewniane.
  • Ciężkie meble – solidne wykonane meble w tym przypadku są ciężkie, a łóżko obowiązkowo musi mieć zdobiony zagłówek.
  • Wyraziste kolory – ponieważ meble są drewniane, to kolor drewna musi zostać przełamany kolorami dodatków. W tym przypadku sprawdzą się: kolorowe poduszki, szara narzuta, długie firany i zasłony czy wzorzysty dywan.
  • Dodatki. Warto zainwestować także w odpowiedni żyrandol i nocne szafki. Dodatkowo w sypialni – od czasu do czasu – powinny pojawić się świeże kwiaty.
A konkretne przykłady? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, z których możesz czerpać, urządzając sypialnię w stylu klasycznym. Jak już wiesz, będą potrzebne meble stylowe.

Idealne łóżko, czyli jakie?

W klasycznie urządzonej sypialni łóżko jest centralnym elementem.


Źródło: https://artstylmeble.pl

Ponieważ meble stylowe pasujące do wnętrz urządzonych w tym stylu są drewniane, to nie może być inaczej w tym przypadku. Poszukaj dużego, drewnianego łóżka z zagłówkiem. Jeżeli skłaniasz się ku stylowi klasycznemu, ale w nowoczesnym wydaniu, to rama łóżka powinna być jedynie delikatnie ozdobiona. W innym przypadku szukaj wśród łóżek z ornamentami i rzeźbieniami.

Szafa – duża i z lustrem

Meble stylowe do sypialni urządzonej w klasycznym stylu to również przestronna szafa. Poza tym, że powinna być ona wykonana z drewna, może być wyposażona w lustro. To idealne rozwiązanie, jeżeli nie planujesz w sypialni wygospodarować miejsca na toaletkę.

Poszukując szafy, zwróć uwagę, czy posiada ona drobne zdobienia, które sprawią, że będzie ona pasować do łóżka. Rozwiązaniem może być też zakup całego zestawu – wówczas będziesz miał pewność, że wszystkie elementy są spójne.

A może kryształowe oświetlenie?

Skoro detale mają znaczenie, to warto o nie zadbać. Urządzając sypialnię w klasycznym stylu, musisz wybrać meble stylowe, ale nie możesz zapomnieć o dodatkach. Gdy mowa o tych, pamiętaj choćby o kryształowym oświetleniu. Żyrandol lub stylowa lampa na nocny stolik sprawi, że pomieszczenie będzie prezentowało się elegancko i jednocześnie ponadczasowo.