Skandynawia w Twoich czterech kątach

Skandynawia w Twoich czterech kątach

Styl skandynawski, po mimo tego, jak sama nazwa wskazuje jest charakterystyczny dla krajów skandynawskich, doskonale się przyjął w naszym kraju. Ilość osób zakochanych w nim i de facto urządzających wnętrze mieszkania w jasnych barwach, z naciskiem na biel niewątpliwe jest duża.


Dlaczego ten styl jest taki popularny?

Styl ten przekonuje swoim minimalizmem, harmonijnym współgraniu wszystkich elementów wnętrza, kładzie nacisk na wygodę i funkcjonalną stronę mieszkania. Biel jest kolorem tutaj dominującym, nie tylko na ścianach i suficie, ale również w wyposażeniu mieszkania, czyli meblach, dywanach czy innych elementach dekoracyjnych.

Obok bieli, ważne jest również wykorzystywanie w mieszkaniu produktów pochodzących z naturalnych materiałów. Dlatego drewno czy wełna są równie ważnym dopełnieniem pomieszczenia.

Osoby, które wolą wnętrza w żywych kolorach, nie powinny więc urządzać wnętrz w tym stylu.

Obecnie na rynku polskim znaleźć można wiele produktów, a także propozycje stylizacji w stylu skandynawskim, z których można czerpać inspiracje. Ale zanim zaczniemy zmieniać kolor naszych ścian i sufitów na biały, zadbajmy o ich wygląd. Pamiętajmy, że na jasnych ścianach widoczne są wszelkie nierówności i pęknięcia, których należy się pozbyć.

Gładzie – produkt, który nada Twoim powierzchniom idealnej struktury

Gładzie szpachlowe są produktem pozwalającym w szybki sposób nadać powierzchniom gładkiej struktury, czyli przygotować ściany i sufit do nałożenia farby.

Skorzystać można z gotowej masy szpachlowej, produktu, który od razu nadaje się do użycia. Albo gładzi w proszku, wymagającej wcześniej dokładnego przygotowania. Przy wyborze należy kierować się czasem, jaki posiadamy na wykonanie remontu (gładź gotowa, to szybsze wykonanie prac remontowych) oraz budżetem (gładź w proszku jest tańsza niż masa gotowa).