Kilka pomysłów na ożywienie pokoju dziecka

Kilka pomysłów na ożywienie pokoju dziecka

Ożywić pokój dziecka możemy na wiele sposobów. To jakie wybierzemy zależeć będzie przede wszystkim od kwoty, jaką zamierzamy na ten cel przeznaczyć. Oto kilka pomysłów, które pomogą nam odświeżyć wnętrze.


Zakup rolet lub zasłon

Okna są bardzo ważnym elementem za pomocą którego można błyskawicznie odmienić charakter całego pomieszczenia. W zależności czy chcemy je rozjaśnić czy też przyciemnić decydujemy się na inny rodzaj zasłon okiennych. Tradycyjne zasłony dobrze sprawdzą się w przypadku wnętrz klasycznych, jednak równie dobrym pomysłem są rolety. Efekt uzyskany za ich pomocą jest również zadowalający, za to koszty są niewielkie. Rolety możemy zakupić we wszystkich kolorach tęczy. Mogą być one jednolite, bądź też posiadać wzory. Mogą posiadać ulubiony motyw baśniowy naszego dziecka. Możliwości jest wiele.

Fototapeta

Dobrym sposobem na urządzanie pokoju dziecka jest fototapeta. Z powodzeniem zastąpi ona zwykłą tapetę. Można ją położyć na cały obszar ściany, bądź tylko na jego część. Jej montaż jest szybki i niedrogi, efekty natomiast zdumiewające. Fototapeta może nam również posłużyć do zakrycia ścian, które zostały pod naszą nieobecność pomalowane przez dzieci. W ten sposób uzyskamy dwa rozwiązania w jednym. Oszczędzimy sobie kosztów malowania ścian, a zarazem ożywimy pokój ciekawym motywem.

Pojemniki na zabawki

Kolejnym sposobem na ożywienie pokoju dziecka, a zarazem na jego uporządkowanie, jest zakup kolorowych pojemników na zabawki. Dodadzą one wnętrzu kolorowego akcentu, a jednocześnie sprawią, że sprzątanie stanie się prostsze. Nie trzeba będzie układać wszystkich zabawek na półkach, wystarczy je wrzucić do konkretnego pojemnika. Pojemniki mogą być w różnych kolorach. Konkretny kolor może mieć określone przeznaczenie - będziemy wrzucać do pojemników w kolorze na przykład czerwonym jedynie maskotki.

Rośliny

Rośliny stanowią dobre uzupełnienie dla każdego wnętrza. Jednak wybór roślin do pokoju dziecięcego należy dokładnie przemyśleć również pod kątem bezpieczeństwa. Rośliny, które umieścimy w pokoju naszych dzieci ne mogą im zaszkodzić po ewentualnym spożyciu, z którym też należy się liczyć. W żadnym wypadku nie umieszczamy w pokoju dziecięcym roślin trujących. Elementem, związanym z roślinami, który ożywi pokój dziecka mogą być akcesoria do ich podlewania. Stojąca na parapecie kolorowa konewka będzie stanowiła również ciekawą ozdobę. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie roślin w kolorowych doniczkach. Możemy również spróbować je opisać. Spełnią więc także rolę edukacyjną.