Jak umieścić telewizor, kominek i meble w jednym pomieszczeniu?

Jak umieścić telewizor, kominek i meble w jednym pomieszczeniu?

Najważniejszym elementami współczesnego salonu są bez wątpienia kominek, meble i telewizor oraz wyjście na taras. To właśnie ich rozplanowanie jest kwestią najbardziej istotną w całym wnętrzu i to one najbardziej wpływają na to jak prezentuje się całe wnętrze. Dzięki tym odpowiednim punktom można rozmieszczać i przyjmować gości z różnych okazji. Ponadto gdyby nie odpowiednie rozplanowanie całego pokoju dziennego nie można by było oddawać się spędzaniu leniwych popołudni z rodzina, przy telewizorze. Dlatego powinniście zadbać o to, aby w każdym miejscu w salonie mieć jak najlepszy widok, a ponadto żeby poruszanie się nie powodowało żadnego narażenia na zderzenia.


Taras

Powinniście skupić się na tym jak prezentuje się wyjście na taras, a raczej dojście do niego. Postarajcie się, aby w Waszym wnętrzu prezentowało się one jak najprościej się tylko da i żeby ono nie wymagało od gości, ani od Was tego, aby omijać jakieś meble czy urządzenia. Najlepiej będzie jeżeli to właśnie przejście przez salon będzie rozdzielało miejsca o różnego rodzaju funkcjach, chociażby jeżeli chodzi o kąt wypoczynkowy od stołowego. Jeżeli salon będzie pełnić różnego rodzaju funkcję w jadalni to stół powinien znajdować się w jak najbliższym sąsiedztwie do wejścia z kuchni. Jeżeli zaś chodzi o otwarte wnętrze to stół może w takim przypadku być oddzieleniem pomiędzy kuchnią, a strefą wypoczynkową. Najczęściej właśnie jest umieszczany w takim miejscu i sprawuje się wtedy wręcz idealnie.

Meble

Podczas ustalania tego, gdzie ustawi się kanapę i fotele warto wziąć pod uwagę jeden fakt, a mianowicie jak będzie prezentował się widok i co zobaczą osoby, które będą odpoczywały na nich. W takim przypadku naprawdę warto postarać się o to, żeby nie było to coś kuriozalnego jak szafa, czy drzwi do piwnicy. Warto zauważyć, że kanapa nie musi być zawsze umiejscowiona pod ścianą. O wiele lepszą decyzją może okazać się umiejscowienie sofy tyłem do stołu, albo zdecydowanie się, aby umieścić go wraz z parą fotelu na samym środku salonu. Dzięki gotowemu planowi rozmieszczenia mebli będziecie w stanie zdecydować się w jaki sposób urządzić całą podłogę we wnętrzu. Jeżeli posiadacie duży salon to będzie w stanie połączyć wiele materiałów podłogowych, chociażby gres, który jest elementem, który bardzo świetnie sprawuje się w przypadku części jadalnianej oraz przy wejściu na taras i tuż przy kominku, dodatkowo warto zaaranżować go wraz z cieplejszym parkietem, który może zostać umiejscowiony w kącie wypoczynkowym.

Jeżeli wie się w jaki sposób będą umiejscowione meble możecie dodatkowo rozplanować to jak będą prezentowały się dekoracyjne akcenty, takie jak chociażby rozeta czy ornament ceramiczny, dzięki temu będzie w stanie wypaść w wyeksponowanym miejscu, a nie będzie przykładowo znajdował się pod stołem.

Oświetlenie

Co do rozmieszczenia punktów oświetleniowych to w większości sytuacji powiązane będzie to tutaj z tym jak prezentuje się ustawienie mebli. Nawet jeżeli byście decydowali się na skorzystanie z rady projektanta to i tak on by wymagał od Was tego, abyście wiedzieli gdzie zostanie umieszczony stół, albo kanapa, ponieważ są to kwestie, które są niezbędne dla całej aranżacji wnętrza. Można powiedzieć, że są to rzeczy wręcz podstawowe. Specjalista, który zajmie się układaniem instalacji elektrycznej będzie musiał mieć naprawdę sporą dozę informacji związaną z tym jak to będzie wyglądać. Musicie pamiętać o tym, aby zamontować lampę wiszącą nad stołem, w sytuacji gdy to będzie długi stół to może być nawet lepiej zastosować rząd lamp, dodatkowo wzbogaćcie to poprzez nastrojowe oświetlenie kąta wypoczynkowego, pod postacią lampy stojącej, albo kinkietu i o dekoracyjne oświetlenie kominka, albo ściany wzbogaconej o telewizor.

Kominek

Najczęściej miejsce na kominek określone już na etapie projektu, zaś co do kształtu i wielkości to powinniście zdecydować się na taki, który będzie pasował do całego wnętrza. Bardzo istotną kwestią jest chociażby to z jakiej strony oraz w jakiej odległości będą go widzieli domownicy oraz goście, którzy do Was zawitają. Powinniście przez pryzmat tej kwestii również dostosować kształt wkładu oraz materiał, z którego będzie wykonana cała obudowa komunika. Rzeźbione dekoracyjne formy i niewielka skala będzie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy kominek będzie znajdować się w kącie salonu. Obudowa nadająca wysokość i materiał nadający rangę kominkowi powinny mieć miejsce, wtedy gdy będzie znajdować się on na środku ściany głównej.