Jak połączyć stare z nowym we wnętrzu?

Jak połączyć stare z nowym we wnętrzu?

Shabby chic jest stylem, który powstał w oparciu o uczucie tęsknoty za naprawdę dobrym czasami, które już przeminęły, za potrzebą, aby posiadać przedmioty, które mają swoja duszę, historię i nie są czymś o czym jutro się zapomni. W tego typu modnych wnętrzach można znaleźć naprawdę melancholijny urok wyciętych w sposób finezyjny mebli, wzbogaconych o delikatnie przyblakłą przetartą farbę. Co jednak powinno się zrobić, aby stworzyć naprawdę modny wystrój we wnętrzu, łącząc przy tym w niesamowicie udany sposób stare oraz nowe?


Drewno, bibeloty i jasne kolory

Miłośnicy wszelkiego rodzaju stylów retro i vintage oraz wszystkich tych, którzy zakochani są w stylistyce romantycznej łączny jedna, zasadnicza kwestia, a mianowicie tenże fakt, że większość z nich naprawdę uwielbia przypatrywać się temu jak prezentuje się ostatnio bardzo popularny trend związany z aranżacją we wnętrzu, czyli shabby chic. Bardzo osób odczytuje ten styl jako swoistą podstarzoną elegancję. To właśnie w takim sposobem dekorowania wnętrza można w głównej mierze znaleźć meble, które są stylizowane na bardzo starte oraz wiele drewnianych dodatków, których to farba prezentuje się w sposób wyblakły i wytarty. Kolory, które przeważają w tej stylistyce to w głównej mierze biały oraz bladoróżowy. Warto dodatkowo zwrócić uwagę, że w podobnej do tego typu tonacji są właśnie utrzymane również wszelkiego rodzaju dekorację, które można znaleźć w tym wnętrzu, czyli przede wszystkim figurki, pudełka, pojemniki, kosze wiklinowe czy tabliczki, które charakteryzują się niezwykle podstarzoną czcionką.

Wnętrza w stylu shabby chic

Meble oraz dodatki w tym stylu są w stanie naprawdę podziałać cuda, jednak mimo wszystko i tak powinno się to uzupełnić o odpowiedniego rodzaju wykończenie przy pomocy modnego wnętrza. Decydując się na białe, albo też pastelowe ściany będzie się wiedziało, iż jest to swoiste subtelne tło, zaś jeśli chodzi o drewnianą podłogę, również gdy jest ona w wersji postarzanej to i tak będzie w stanie stworzyć odpowiedniego rodzaju ramy dla kwestii aranżacyjnej w tym wnętrzu. Jeśli nie macie zamiaru popsuć efektu to powinnyście zdecydować się na zadbanie o odpowiedniego rodzaju aranżację okien. Co do przecieranego trendu to w jego przypadku najlepiej będą prezentowały się rolety wzbogacone o nadruk w różyczki. Warto wydrukować motywy kwiatowe na jasnym tle, ponadto zadbajcie o to, aby same grafiki miały kolory dosyć łagodne, pastelowe, ponieważ dzięki temu nadadzą one wnętrzu o wiele więcej uroku, a sam wzór nie będzie rzucał się na tyle w oczy, iż nie będzie on zbytnio wyrazisty, więc tym samym nie będzie takiej możliwości, aby mógł przytłoczyć resztę wnętrze, zwłaszcza dodatki, które są bardzo na to podatne.

Elementy kwiatowe w stylu shabby chic

Wnętrza w stylu shabby chic mają to do siebie, że bardzo lubią się z motywami kwiatowymi. Dlatego też można kwiaty znaleźć w wazonach, koszach, ale również w motywach graficznych na pojemniczkach, tekstyliach czy pudełeczkach. Nadruki kwiatowe można znaleźć w zasadzie wszędzie, warto przyjrzeć się tym na poduszkach, ponieważ prezentują się naprawdę świetnie, a to z tego względu, że są w stanie nadać wnętrzu poczucia miękkości i przytulności i to nie tylko w samej sypialni. Ponadto bardzo interesujący efekt uzyska się poprzez umieszczenie ich na krześle w swojej jadalni, albo na fotelu w salonie. Styl shabby chic pozwoli tutaj na nadanie wnętrzu niesamowitej atmosfery. Jest to idealna odpowiedź na nowoczesność, która jest krzykliwa i wręcz zbyt ekspresyjna, a niestety nie jest ot dobre dla stanu ducha oraz zdrowia, ponieważ powoduje to w człowieku poczucie zmęczenia. Dlatego też zastosowanie delikatne, jasnego stylu, który jest lekko postarzony da możliwość stworzenia wnętrza, w którym wszystko będzie o wiele bardziej spokojne, zaś sam czas zwolni i każdy kto będzie przebywał w takim pomieszczeniu będzie mógł odpocząć i oddać się na chwilę przemyśleniom.