Porady - Wnętrza


Jak optycznie powiększyć pokój?

Jak optycznie powiększyć pokój?

dodano 29-05-2012

Mieszkanie w ciasnych wnętrzach być może niesie ze sobą wiele uroku, ale równocześnie dla wielu ludzi może to być prawdziwy koszmar, od którego jak najszybciej chcą się uwolnić. Trudno jest jednak znaleźć na to jakikolwiek skuteczny i rozsądny sposób, warto jednak zauważyć, że skoro nie możemy realnie powiększyć swojego mieszkania, to zawsze można dopuścić się pewnego „oszustwa” względem swojego własnego umysłu i urządzić je tak, aby przynajmniej wizualnie sprawiało wrażenie jak największego. W tej kwestii istnieje już całe mnóstwo ciekawych możliwości, zatem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko w jak największym stopniu poznać je wszystkie.


Rustykalne wnętrza

Rustykalne wnętrza

dodano 01-06-2012

Dzisiejsza architektura wyróżnia całe mnóstwo różnych stylów, w których możemy urządzić dowolne pomieszczenie w swoim domu. Sprawia to oczywiście, że mamy w tej kwestii bardzo duży wybór, ale równocześnie osoby niedoświadczone mogą mieć niemałe trudności ze znalezieniem czegoś dla siebie – w takiej sytuacji najlepiej jest dokładnie ustalić wszystkie swoje wymagania. Jeżeli ktoś potrafi na przykład docenić niesamowite piękno drewna i chciałby cieszyć się nim każdego dnia w swoim własnym domu, to idealną propozycją będzie dla niego styl rustykalny.


Obrazy ścienne w dekoracji mieszkania

Obrazy ścienne w dekoracji mieszkania

dodano 16-07-2012

Odpowiednia dekoracja mieszkania z całą pewnością jest bardzo ważną kwestią o którą powinien zadbać każdy, kto chce mieszkać w rzeczywiście miłym dla oka miejscu. Zresztą, obok samego wystroju wnętrz oraz najważniejszych jego elementów to właśnie takie dekoracje są najpopularniejszym tematem wśród miłośników dobrego stylu, dzięki czemu mamy obecnie w tej kwestii naprawdę spore możliwości, z których jak najbardziej warto jest skorzystać. Wbrew pozorom, pomimo upływu lat chyba największą popularnością nadal cieszą się zwykłe obrazy ścienne, choć dziś mamy ich dużo większy wybór, niż jeszcze kilkanaście lat temu.


Jaką podłogę wybrać?

Jaką podłogę wybrać?

dodano 23-07-2012

Chyba nikomu nie musimy nawet wspominać o tym, że podłoga jest jednym z najważniejszych elementów każdego pomieszczenia. Ma ona ogromny wpływ zarówno na naszą wygodę jak i sam wygląd takiego wnętrza, dlatego też jeżeli chcemy, aby przebywanie w nim było dla nas chociaż odrobinę przyjemne, to koniecznie musimy o to zadbać. W tym miejscu pojawia się jednak pewien dość istotny problem, bowiem podłogi są dostępne w tak wielu różnych rodzajach i odmianach, że w większości przypadków trudno jest w pierwszym momencie jasno określić, które z nich będą dla nas rzeczywiście najlepsze. Tym bardziej warto jest zatem poświęcić na to jak najwięcej czasu, aby dokonać rzeczywiście słusznego wyboru.


Jak urządzić małe mieszkanie? Porady

Jak urządzić małe mieszkanie? Porady

dodano 29-08-2012

Wielu ludzi zainteresowanych tematyką urządzania wnętrz twierdzi, że naprawdę ciekawe możliwości mamy tylko wtedy, gdy dysponujemy odpowiednio dużym mieszkaniem. Oczywiście, nie jest to prawda – nawet jeżeli mieszkamy w mniej przestrzennym miejscu to wciąż możemy je urządzić w taki sposób, aby zarówno pod względem swojego wyglądu jak i zwykłej wygody w stu procentach spełniało ono nasze wymagania.


Oświetlenie mieszkania

Oświetlenie mieszkania

dodano 05-09-2012

Podczas projektowania swojego mieszkania bardzo często skupiamy się wyłącznie na takich rzeczach jak odpowiednie meble czy ozdoby, które pomimo tego, że są rzecz jasna bardzo ważne, nie stanowią jeszcze wszystkiego, o czym musimy tu pamiętać. Warto jest bowiem zauważyć, że równie istotne jest odpowiednie oświetlenie, które wpływa zarówno na nastrój panujący w danym pomieszczeniu, jak i samą wygodę każdego jego użytkownika.


Jak odświeżyć dywan?

Jak odświeżyć dywan?

dodano 12-09-2012

Dywan jest z jednej strony bardzo ważnym elementem wystroju wielu pomieszczeń w naszych domach, ale równocześnie z racji sprawowanej przez jego funkcji nieustannie może on być narażony na wiele różnych zniszczeń czy uszkodzeń. Z tego też powodu warto jest poznać chociażby kilka podstawowych zasad dotyczących utrzymywania go w rzeczywiście dobrej kondycji, bowiem tylko dzięki temu będzie on mógł nam dobrze służyć przez dłuższy czas.


Jak urządzić wnętrze w stylu orientalnym?

Jak urządzić wnętrze w stylu orientalnym?

dodano 19-09-2012

Styl orientalny w branży urządzania wnętrz już od bardzo długiego czasu cieszy się sporą popularnością. Trudno jest się jednak temu dziwić – nie trzeba być nawet specjalnym miłośnikiem obcych kultur, aby potrafić docenić niesamowite piękno oraz niepowtarzalny urok pomieszczenia, które zostało urządzone w taki właśnie sposób.


Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

dodano 27-09-2012

W ciągu ostatnich lat ogrzewanie podłogowe zdobyło w naszym kraju naprawdę wielu zwolenników. Z początku była to być może zwykła moda związana z pojawieniem się nowych możliwości, ale z czasem sytuacja całkowicie się „ustabilizowała”, dzięki czemu obecnie zdecydowana większość klientów podchodzi do tego z dużo większym rozsądkiem. Trzeba bowiem pamiętać, że decyzja o zainstalowaniu tego rodzaju ogrzewania w swoim domu musi być naprawdę dobrze przemyślana, bowiem pomimo wielu doskonałych korzyści jakie z tego płyną takie ogrzewanie ma również pewne wady, z powodu których może się okazać, że ani trochę nie będziemy z niego zadowoleni. Wypada jednak zacząć od zalet, a tych jest naprawdę wiele.


Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

dodano 04-10-2012

Drzwi zewnętrzne są niezwykle ważną kwestią w przypadku absolutnie każdego domu – pełnią one w końcu cały szereg różnych funkcji, zarówno czysto estetycznych jak i praktycznych. Jeżeli zatem chcemy wybrać coś, co będzie dla nas w stu procentach zadowalające, to będziemy musieli nad tym spędzić sporo czasu, bowiem wybór takich drzwi jest w dzisiejszych sklepach bardzo szeroki. Niemniej jednak nigdy nie należy tego zaniedbywać, bowiem od naszej decyzji w tej kwestii może naprawdę wiele zależeć.


Jak urządzić mieszkanie w stylu angielskim?

Jak urządzić mieszkanie w stylu angielskim?

dodano 10-10-2012

Styl angielski cieszy się sporą popularnością wśród miłośników zarówno ciekawego wyglądu, jak i dużej wygody. Urządzenie jakiegokolwiek pomieszczenia w taki właśnie sposób nie jest zbyt trudne ani kosztowne, zaś efekt może być przy tym naprawdę ciekawy, zatem warto jest przyjrzeć się mu nieco bliżej.


Jak układać płytki ceramiczne?

Jak układać płytki ceramiczne?

dodano 24-10-2012

Płytki ceramiczne są praktycznie najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do pokrywania ścian w takich pomieszczeniach łazienki czy kuchnie. W sklepach spotkamy się obecnie z bardzo szerokim ich wyborem – mamy naprawdę ogromne możliwości w kwestii dobierania odpowiednich wzorów czy kolorystyki. Co jednak zrobić, kiedy już wybierzemy odpowiednie płytki? W ich układaniu możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy, ale równie dobrze możemy zrobić to całkowicie samodzielnie, bowiem wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne zadanie – wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych zasad.


Rolety czy firany?

Rolety czy firany?

dodano 08-11-2012

Urządzając jakiekolwiek wnętrze w swoim domu będziemy musieli stanąć przed pewnym bardzo ważnym dylematem: zdecydować się na zasłony, czy na firany? Oba te rozwiązania mają zarówno swoje wady jak i zalety, zatem przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto jest poznać je nieco bliżej aby móc z całą pewnością stwierdzić, które z nich jest dla nas najlepsze.


Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

dodano 14-11-2012

Drzwi są bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów każdego domu, i należą do podstawowych kwestii o jakie trzeba zadbać w czasie urządzania swojego idealnego miejsca do życia. W sposób ogólny dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne – oba te rodzaje zasługują na taką samą uwagę, ale w tym miejscu zajmijmy się drzwiami wewnętrzny.


Popłyń stylem marynistycznym

Popłyń stylem marynistycznym

dodano 06-01-2014

Aranżując swoje mieszkanie, możemy a nawet powinniśmy wybrać z popularnych aktualnie stylów urządzania wnętrz. Warto jest zapoznać się pokrótce z każdym z nich, dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać coś dla siebie. Nie rozglądaj się jednak tylko w podstawowych stylach. Szukaj czegoś wielce pomysłowego i oryginalnego. Wnętrze twojego mieszkania, nie może być przecież nudne! Idąc tym tropem, z całą pewnością natkniesz się na styl marynistyczny. Co to takiego?


Styl skandynawski - mniej znaczy więcej

Styl skandynawski - mniej znaczy więcej

dodano 07-02-2014

Co raz popularniejszy i zyskujący co raz większą rzeszę miłośników, styl skandynawski co raz częściej można spotkać również w naszych domach. Dzięki czemu, tak kochamy styl skandynawski? Otóż, przede wszystkim dlatego, że potrafi całkowicie odmienić wnętrze naszego domu. Nawet z najmniejszego mieszkanka potrafi zrobić ogromne salony. Jak to możliwe? Wszystko dzięki jasnym, a nawet białym kolorom, oraz odpowiedniej grze światła.


Kolorowa Polska – Dekoral Fashion

Kolorowa Polska – Dekoral Fashion

dodano 16-04-2014

Kampania badająca preferencje kolorystyczne Polaków, czyli - przekonajmy się ile wiesz o kolorach! Jaki jest ulubiony kolor warszawiaków, a jaki wrocławian? Czerwień flamenco, a może tweedowa zieleń? Jakie kolory lubią singielki, a jakie mężczyźni w związkach? Jaki kolor damskich szpilek najbardziej podoba się studentom z Krakowa, a jakie kolory najczęściej przewijają się w polskich piosenkach?


Wybieramy podłogi

Wybieramy podłogi

dodano 06-05-2014

Wybór podłóg dla domu lub mieszkania to odwieczny problem z jakim zmagają się wszyscy ludzie na całym świecie. Na pewnym etapie życia każdy z nas staje przed tego typu dylematem, rozważając zamontowanie tańszej podłogi z paneli, która odpowiednio dobrana wygląda ładnie i służy latami, ale ma pewne wady lub wybór podłogi drewnianej, która jest właściwie niezniszczalna, jeśli chodzi o jej przeciętne użytkowanie.


Pomysły na wykorzystanie kawowego stolika

Pomysły na wykorzystanie kawowego stolika

dodano 02-06-2014

Ciekawa i ustawna aranżacja wnętrz to sztuka, i każdy, kto nie potrafił dogodnie przemeblować sobie danego pomieszczenia doskonale o tym wie. Warto więc co jakiś czas zajrzeć do wnętrzarskiego poradnika i sprawdzić, co ciekawego w nim znajdziemy. Dziś mamy dla was poradnik odnośnie tego, na jak wiele sposobów można wykorzystać kawowy stolik. Zacznijmy od tego, że każdy powinien mieć taki mały mebelek w swoim domu lub mieszkaniu.


Jaki wpływ na łazienkę ma wybór płytek łazienkowych?

Jaki wpływ na łazienkę ma wybór płytek łazienkowych?

dodano 03-06-2014

Jeżeli myślimy, że wybór płytek łazienkowych jest w zasadzie bez znaczenia, to lepiej odpuśćmy sobie czytanie tego tekstu. Tak naprawdę wybór płytek ma ogromne znaczenie zarówno w kwestii kolorystycznej, wizualnej, jak i typowo funkcjonalnej. Nie zmienia to jednak faktu, że większość z nas patrzy jedynie na walory kolorystyczne dopasowując kolor płytek do wystroju wnętrza – albo na odwrót. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, choć dla mnie najważniejszym kryterium jest jakość wykonania, a o tym nie wspomina się zbyt często.