Porady wnętrzarskie - Aranżacje wnętrz porady


Jak układać płytki ceramiczne?

Jak układać płytki ceramiczne?

dodano 24-10-2012

Płytki ceramiczne są praktycznie najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do pokrywania ścian w takich pomieszczeniach łazienki czy kuchnie. W sklepach spotkamy się obecnie z bardzo szerokim ich wyborem – mamy naprawdę ogromne możliwości w kwestii dobierania odpowiednich wzorów czy kolorystyki. Co jednak zrobić, kiedy już wybierzemy odpowiednie płytki? W ich układaniu możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy, ale równie dobrze możemy zrobić to całkowicie samodzielnie, bowiem wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne zadanie – wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych zasad.


Jak urządzić mieszkanie w stylu angielskim?

Jak urządzić mieszkanie w stylu angielskim?

dodano 10-10-2012

Styl angielski cieszy się sporą popularnością wśród miłośników zarówno ciekawego wyglądu, jak i dużej wygody. Urządzenie jakiegokolwiek pomieszczenia w taki właśnie sposób nie jest zbyt trudne ani kosztowne, zaś efekt może być przy tym naprawdę ciekawy, zatem warto jest przyjrzeć się mu nieco bliżej.


Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

dodano 04-10-2012

Drzwi zewnętrzne są niezwykle ważną kwestią w przypadku absolutnie każdego domu – pełnią one w końcu cały szereg różnych funkcji, zarówno czysto estetycznych jak i praktycznych. Jeżeli zatem chcemy wybrać coś, co będzie dla nas w stu procentach zadowalające, to będziemy musieli nad tym spędzić sporo czasu, bowiem wybór takich drzwi jest w dzisiejszych sklepach bardzo szeroki. Niemniej jednak nigdy nie należy tego zaniedbywać, bowiem od naszej decyzji w tej kwestii może naprawdę wiele zależeć.


Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Wady i zalety ogrzewania podłogowego

dodano 27-09-2012

W ciągu ostatnich lat ogrzewanie podłogowe zdobyło w naszym kraju naprawdę wielu zwolenników. Z początku była to być może zwykła moda związana z pojawieniem się nowych możliwości, ale z czasem sytuacja całkowicie się „ustabilizowała”, dzięki czemu obecnie zdecydowana większość klientów podchodzi do tego z dużo większym rozsądkiem. Trzeba bowiem pamiętać, że decyzja o zainstalowaniu tego rodzaju ogrzewania w swoim domu musi być naprawdę dobrze przemyślana, bowiem pomimo wielu doskonałych korzyści jakie z tego płyną takie ogrzewanie ma również pewne wady, z powodu których może się okazać, że ani trochę nie będziemy z niego zadowoleni. Wypada jednak zacząć od zalet, a tych jest naprawdę wiele.


Jak urządzić wnętrze w stylu orientalnym?

Jak urządzić wnętrze w stylu orientalnym?

dodano 19-09-2012

Styl orientalny w branży urządzania wnętrz już od bardzo długiego czasu cieszy się sporą popularnością. Trudno jest się jednak temu dziwić – nie trzeba być nawet specjalnym miłośnikiem obcych kultur, aby potrafić docenić niesamowite piękno oraz niepowtarzalny urok pomieszczenia, które zostało urządzone w taki właśnie sposób.


Jak odświeżyć dywan?

Jak odświeżyć dywan?

dodano 12-09-2012

Dywan jest z jednej strony bardzo ważnym elementem wystroju wielu pomieszczeń w naszych domach, ale równocześnie z racji sprawowanej przez jego funkcji nieustannie może on być narażony na wiele różnych zniszczeń czy uszkodzeń. Z tego też powodu warto jest poznać chociażby kilka podstawowych zasad dotyczących utrzymywania go w rzeczywiście dobrej kondycji, bowiem tylko dzięki temu będzie on mógł nam dobrze służyć przez dłuższy czas.


Oświetlenie mieszkania

Oświetlenie mieszkania

dodano 05-09-2012

Podczas projektowania swojego mieszkania bardzo często skupiamy się wyłącznie na takich rzeczach jak odpowiednie meble czy ozdoby, które pomimo tego, że są rzecz jasna bardzo ważne, nie stanowią jeszcze wszystkiego, o czym musimy tu pamiętać. Warto jest bowiem zauważyć, że równie istotne jest odpowiednie oświetlenie, które wpływa zarówno na nastrój panujący w danym pomieszczeniu, jak i samą wygodę każdego jego użytkownika.


Jak urządzić małe mieszkanie? Porady

Jak urządzić małe mieszkanie? Porady

dodano 29-08-2012

Wielu ludzi zainteresowanych tematyką urządzania wnętrz twierdzi, że naprawdę ciekawe możliwości mamy tylko wtedy, gdy dysponujemy odpowiednio dużym mieszkaniem. Oczywiście, nie jest to prawda – nawet jeżeli mieszkamy w mniej przestrzennym miejscu to wciąż możemy je urządzić w taki sposób, aby zarówno pod względem swojego wyglądu jak i zwykłej wygody w stu procentach spełniało ono nasze wymagania.


Jak przechowywać ubrania? Szafy i garderoby.

Jak przechowywać ubrania? Szafy i garderoby.

dodano 01-08-2012

Każdy z nas potrzebuje w swoim domu odpowiedniego miejsca na przechowywanie ubrań – nawet, jeżeli nie lubimy się przesadnie stroić i nie mamy ich zbyt wiele. Warto jest zatem wiedzieć o tym, że jeżeli chcemy przy tym znaleźć rzeczywiście idealne rozwiązanie, to mamy obecnie w tej kwestii naprawdę szerokie możliwości – w większości przypadków wybór obraca się przede wszystkim wokół szafy oraz garderoby. Co zatem będzie lepsze?


Jaką podłogę wybrać?

Jaką podłogę wybrać?

dodano 23-07-2012

Chyba nikomu nie musimy nawet wspominać o tym, że podłoga jest jednym z najważniejszych elementów każdego pomieszczenia. Ma ona ogromny wpływ zarówno na naszą wygodę jak i sam wygląd takiego wnętrza, dlatego też jeżeli chcemy, aby przebywanie w nim było dla nas chociaż odrobinę przyjemne, to koniecznie musimy o to zadbać. W tym miejscu pojawia się jednak pewien dość istotny problem, bowiem podłogi są dostępne w tak wielu różnych rodzajach i odmianach, że w większości przypadków trudno jest w pierwszym momencie jasno określić, które z nich będą dla nas rzeczywiście najlepsze. Tym bardziej warto jest zatem poświęcić na to jak najwięcej czasu, aby dokonać rzeczywiście słusznego wyboru.


Obrazy ścienne w dekoracji mieszkania

Obrazy ścienne w dekoracji mieszkania

dodano 16-07-2012

Odpowiednia dekoracja mieszkania z całą pewnością jest bardzo ważną kwestią o którą powinien zadbać każdy, kto chce mieszkać w rzeczywiście miłym dla oka miejscu. Zresztą, obok samego wystroju wnętrz oraz najważniejszych jego elementów to właśnie takie dekoracje są najpopularniejszym tematem wśród miłośników dobrego stylu, dzięki czemu mamy obecnie w tej kwestii naprawdę spore możliwości, z których jak najbardziej warto jest skorzystać. Wbrew pozorom, pomimo upływu lat chyba największą popularnością nadal cieszą się zwykłe obrazy ścienne, choć dziś mamy ich dużo większy wybór, niż jeszcze kilkanaście lat temu.


A może meble rattanowe?

A może meble rattanowe?

dodano 01-06-2012

Nie trzeba być żadnym specjalistą od ciekawej aranżacji wnętrz aby bardzo dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że meble stanowią w tej kwestii absolutną podstawę. Jeżeli nie zadbamy właśnie o nie, to nawet wszystkie inne elementy takiego wnętrza w niczym nam nie pomogą, i efekt końcowy nigdy nie zadowoli naszych oczekiwań. Na szczęście meble już od dawna są bardzo różnorodne, zatem przy samym ich wyborze mamy ogromne możliwości – warto jest się przy tym zainteresować nieco mniej standardowymi rozwiązaniami, które jednak często okazują się niesamowicie interesujące. Jedną z najciekawszych propozycji są obecnie meble rattanowe, o których istnieniu powinien wiedzieć każdy miłośnik ciekawego stylu.


Rustykalne wnętrza

Rustykalne wnętrza

dodano 01-06-2012

Dzisiejsza architektura wyróżnia całe mnóstwo różnych stylów, w których możemy urządzić dowolne pomieszczenie w swoim domu. Sprawia to oczywiście, że mamy w tej kwestii bardzo duży wybór, ale równocześnie osoby niedoświadczone mogą mieć niemałe trudności ze znalezieniem czegoś dla siebie – w takiej sytuacji najlepiej jest dokładnie ustalić wszystkie swoje wymagania. Jeżeli ktoś potrafi na przykład docenić niesamowite piękno drewna i chciałby cieszyć się nim każdego dnia w swoim własnym domu, to idealną propozycją będzie dla niego styl rustykalny.


Jak optycznie powiększyć pokój?

Jak optycznie powiększyć pokój?

dodano 29-05-2012

Mieszkanie w ciasnych wnętrzach być może niesie ze sobą wiele uroku, ale równocześnie dla wielu ludzi może to być prawdziwy koszmar, od którego jak najszybciej chcą się uwolnić. Trudno jest jednak znaleźć na to jakikolwiek skuteczny i rozsądny sposób, warto jednak zauważyć, że skoro nie możemy realnie powiększyć swojego mieszkania, to zawsze można dopuścić się pewnego „oszustwa” względem swojego własnego umysłu i urządzić je tak, aby przynajmniej wizualnie sprawiało wrażenie jak największego. W tej kwestii istnieje już całe mnóstwo ciekawych możliwości, zatem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko w jak największym stopniu poznać je wszystkie.